Trampolíny Praha

Titulní stranaAktualityFenomenální úspěch našich skokanů na Mistrovství ČR žactva

Fenomenální úspěch našich skokanů na Mistrovství ČR žactva

V sobotu 16.10.2021 proběhlo Mistrovství České republiky žactva ve skocích na trampolíně, které pořádala pod záštitou České gymnastické federace a Národní sportovní agentury,T.J. Sokol Dvůr králové.

Soutěže probíhaly v kategoriích mladších žákyň a žáků do 11 let,  starších žákyň a žáků do 13 let, Synchronních dvojic žákyň a žáků a smíšených družstev. 

V poměrně vysoké účasti se utkali závodníci z oddílů T.J. Sokol Kampa Praha, T.J. Sokol Olomouc, T.J.  Sokol Dvůr Králové, T.J. Sokol Přerov, TJ Rožnov pod Radhoštěm, TJ Trampolíny Liberec a GT Šestajovice. 

Náš oddíl T.J. Sokol Kampa měl zastoupení ve všech kategoriích, do soutěže jsme vyslali  celkem 12 závodníků. V nejmladší kategorii žákyň se podařilo probojovat do osmičlenného finále Dominice Kubelkové. Ta útočila na mistrovský titul ze třetího místa a po velmi povedené sestavě nakonec žádná s finalistek nedosáhla na vyšší známku, takže titul putoval na Kampu. V mladších žácích jsme dosáhli na dvě finálová místa a po velmi podařené a obtížné sestavě získal druhý titul pro náš oddíl David Cirkva. 

Senzační výkony podaly naše tři starší žákyně, které si po finálovém boji rezdělily všechny tři medailové pozice. Mistryní se stala Adéla Žirovnická, stříbro získala Zora Loskotová a bronzovou medaili si vyskákala Ema Rytířová. Kategorii starších žáků ovládl náš třináctiletý juniorský reprezentant Lukáš Kubík, který má ve svém věku již bohaté zahraniční zkušenosti a okusil i finále na juniorském mistrovství Evropy. Uzavřel tak pro oddíl sérii mistrovských titulů v kategoriích jednotlivců.

Velký boj se konal v soutěži synchronních dvojic žákyň. Náš pár Loskotová/Žirovnická nastupoval na závod po neúspěšném startu na Friendship cupu 2021, který se konal čtrnáct dní před mistrovsvím a bylo vidět že svou chybu nechtějí zopakovat. Ve finále pak o kousek porazili pár ze Sokola Olomouc a získaly pro Kampu již pátý titul. Zadařilo se také synchronu Kubík/Cirkva. Ti získali šestý titul po finálové sestavě s parádní synchronností. 

Po překvapivém zisku šesti titulů, zbývalo ještě finále týmů. Z kvalifikace se našim čtyřčlenným družstvům podařilo získat dvě finálová místa. Ve finále družstev již nastupovali pouze tři skokani, jejichž body se sčítají a bylo tedy nutné, aby žádný z nich nechyboval. Adéla Žirovnická, Zora Loskotová i Lukáš Kubík předvedli stabilní sestavy s vysokým ohodnocením a po součtu jejich výkonů bylo jasné, že poslední možný titul bude putovat také na Kampu. Náš druhý tým pak skončil na pátém místě.

Naši skokani odvedli úžasnou práci a je to vůbec poprvé, co náš oddíl T.J. Sokol Kampa Praha získal všechny Mistrovské tituly. Všem skokanům patří velké díky za tento fenomenální výsledek. Díky patří také trenérům Petru Dufkovi, Haně Zwingerové, Bohumilu Schmidtovi a Marcele Šefrové, kteří při závodě své skokany vedli.

Trampolíny Praha, oddíl T.J. Sokol Kampa Design: Pavel Beneš | Programátor: Marek Demčák