Trampolíny Praha

Titulní stranaAktualityOhlédnutí za rokem 2022

Ohlédnutí za rokem 2022

 

V uplynulém roce byl závodní kalendář gymnastické disciplíny skoků na trampolíně velmi nabitý. 

Kromě série Českých pohárů a Mistrovství republiky proběhlo v první půlce roku Mistrovství Evropy v Italském Rimini. Ve druhé půlce roku hlavními soutěžemi byli Mistrovství světa a Světový závod věkových skupin "World age groups" v Bulharské Sofii. Mezi těmito hlavními soutěžemi se konalo více mezinárodních závodů, kde naši trampolínisté úspěšně reprezentovali. 

Oddíl skoků na trampolíně TJ Sokol Kampa  se účastnil všech výše uvedených soutěží doma i v zahraničí a nutno říct, že se za své výsledky stydět opravdu nemusel. 

Nejúspěšnějším  skokanem TJ Sokol Kampa byl v uplynulém roce patnáctiletý Lukáš Kubík. Tomu se podařilo vyhrát nejen celý cyklus Českého poháru, ale stal se také Mistrem republiky. Na mezinárodním poli exceloval ziskem stříbrné medaile ve Švýcarské Arose na "Nissen cupu", což je juniorský závod pořádaný při světovém poháru. Následně pak bodoval ziskem zlaté medaile na "Friendship cupu" v Jablonci nad Nisou, kterého se zúčastnilo 17 států a další zlaté medaile v Němeku na závodě "Gym City open". Celý rok zakončil obrovským úspěchem na "World age groups" v Sofii, kde startovalo 41 zemí z celého světa. Tam se jako první český chlapec v historii probojoval do finálové osmičky v kategorii jednotlivců

Další trampolínista ze Sokola Kampa, který získal medaili v mezinárodním závodě je Matouš Mráz. Ten spolu se synchronním partnerem Danielem Hetešem (Aero Odolena voda) získal stříbrnou medaili na "Nissen cupu" ve Švýcarsku. Tento synchronní pár měl také velmi blízko k medaili na Mistrovství Evropy, kde po finálovém boji zkončili na čtvrtém místě

Medaili z Portugalského "Loulé cupu" přivezl také skokan z Kampy a Ambassador Sokola Georg Hopfgartner, který svým výkonem pomohl získat bronzovou medaili pro Rakousko v kategorii týmů. 

Mezi další skokany z oddílu Sokol Kampa, kteří splnili reprezentační požadavky České gymnastické federace patří také Adam Sült, Matyáš Novák,  Max Křivanec, Adéla Žirovnická, Anna Tyllerová, Zora Loskotová, Victoria Dorney a Dominika Kubelková. Všichni se v průběhu roku účastnili mezinárodních soutěží a svými výkony se postupně posouvali nahoru.  

Za veliké úspěchy jsou považovány také, zisk titulu seniorské Mistryně republiky, který vybojovala Denisa Lichtágová a zisk vicemistrů ČR v kategorii družstev (Žirovnická, Fencl, Mráz, Cirkva).

Široká základna trenérů oddílu TJ Sokol Kampa také stále věnuje velikou pozornost mládeži, rozvoji předškolních dětí a žákovským kategoriím. Mezi dětmi v přípravkách se projevují talentovaní jedinci, které podporujeme v jejich rozvoji a chuti bojovat v závodní atmosféře. Pro žákovské skokany od 8 let jsou pořádány pohárové soutěže, kterých se oddíl také pravidelně účastní. 

Vrcholným závodem pro tyto kategorie je Žákovské MČR, to je rozděleno na mladší žáky a starší žáky a závodí se jak v kategoriích jednotlivců a synchronních dvojic, tak i v týmech. V roce 2022 jsme získali pět titulů. (Michal Bartkovský - mladší žáci, Adéla Žirovnická - starší žákyně, Žirovnivká/Dorney - Synchrony, Cirkva/Bartkovský - Synchron, Dornay/Žirovnická/Cirkva/Kubelková - družstvo)

 

 

Trampolíny Praha, oddíl T.J. Sokol Kampa Design: Pavel Beneš | Programátor: Marek Demčák