Trampolíny Praha

Titulní stranaO násO našem oddílu

O našem oddílu

Náš oddíl Trampolíny Praha funguje pod hlavičkou Sokola Kampa, který je součástí župy Podbělohorské. Sídlíme v Tyršově domě na Kampě a trénujeme šest dní v týdnu. Působí u nás na tři desítky trenérů. Většina z nich prošla jak vzdělávacím procesem v oborech tělovýchovy a pedagogiky, tak výkonnostním i vrcholovým tréninkovým procesem ve skocích na trampolíně, ve sporotvní gymnastice či sportovní akrobacii. Snažíme se naše zkušenosti předávat dál a vychovávat úspěšné sportovce. 

Zaměřujeme se především na výchovu závodníků. Z našeho oddílu vzešlo již plno reprezentantů, kteří se účastnili a stále se účastní nejvyšších světových soutěží. Od roku 2011 se závodů účastníme vždy v plném obsazení všech kategorií od mladších žáků až po seniory. Závodníky vybíráme z řad přípravky, které máme u nás velmi širokou škálu. Tyto děti jsou pak zařazeni do závodních skupin a trénují čtyřikrát až pětkrát týdně nebo mohou dále pokračovat v tréninku ve skupinách, které pro oficiální závodní dráhu koncipovány nejsou. Mohou se však účastnit závodů na úrovních, které nejsou zaštíceny českou gymnastickou federací.

Vedle větve závodníků máme náš oddíl otevřený i pro děti, které chtějí mít trampolínu jen jako kroužek či jako všestranou koordinační průpravu pro svůj cílový sport. Učí se základní skoky, sestavy a samozřejmě salta. Tyto skupiny mohou trénovat klidně jen jednou týdně a skákat si pro radost. Tréninky jedenkrát týdně jsou však vedeny jako všestranná aktivita, protože předpokládáme, že dítě v týdnu dochází i na jiné sporty, kterým se věnuje více. Pro motivaci k závodní dráze je potřeba trénovat minimálně třikrát týdně.

 

Dále máme také otevřené kurzy pro dospělé zájemce, kteří chtějí s trampolínou začít v jakémkoli věku. Mohou tak rozvíjet své schopnosti jako doplněk ke své sportovní specializaci, mohou trénovat pro své vlastní potěšení a mohou tak aktivně relaxovat po práci, kde celý den sedí nebo se připravovat na akademické soutěže v rámci vysokých škol. K otevření těchto kurzů jsme dospěli na základě poptávky a těší nás zájem a nadšení, se kterým tyto lekce probíhají. Trenéři s každým skokanem pracují individuálně a posouvají jeho hranice. Na těchto lekcích se skokani nejen pobaví, zasmějí se, něco se naučí, ale také naváží nová přátelství při dosahování společného cíle, kterým může být třeba salto s vrutem.

Náš oddíl také poskytuje trampolíny freestylovým sportovcům, kteří našeho trenéra nepotřebují. Máme k dispozici trampolínu v jámě, obloženou molitany, kde si freestylisté mohou nacvičovat své triky, které potom využívají na lyžích, snowboardech, wakeboardech a jinde. 

Pro naše závodníky organizujeme každý rok letní soustředění, kdy odjíždíme s trampolínami na 14 dní mimo Prahu a připravujeme se na další závodní období. O víkendu tam rádi vítáme i dospělé skokany z našich kurzů, kteří si mohou nejen zatrénovat, ale také zahrát volejbal nebo absolvovat mimosportovní aktivity jako táborák, koupání v rybníku nebo se z nich mohou stát strašidla v bojovce pro naše malé závodníky. Pro děti, které se kapacitně nevejdou na letní soustředění organizujeme příměstský tábor v Praze.

 

 

 

Trampolíny Praha, oddíl T.J. Sokol Kampa Design: Pavel Beneš | Programátor: Marek Demčák